Interview directeur Ellen van Son in Vakblad Uitvaart
(nr. 9/2022, pg. 10-11)

“Vereniging leven met dood biedt gerichte ondersteuning”

Vereniging leven met dood ondersteunt zowel nabestaanden als organisaties bij rouw. De vereniging is ontstaan uit Vereniging Yarden en gaat nu zelfstandig verder.

Terwijl Dela de uitvaartverzekeraar Yarden overneemt, herrijst Vereniging Yarden uit de as. Ze gaat zelfstandig verder onder de naam Vereniging leven met dood. Vereniging Yarden, gelieerd aan de uitvaartverzekeraar, maakte de dood bespreekbaar en ondersteunde nabestaanden bij hun rouwproces.

“We moesten onszelf opnieuw uitvinden”, zegt Ellen van Son, die de leiding heeft over het Kennis & Supportcentrum van de vereniging. “Yarden-verzekerden waren destijds automatisch lid van Vereniging Varden. Nu kan iedereen die dat wil vanaf een tientje per jaar lid warden van Vereniging leven met dood en zo onderdeel worden van een landelijk netwerk voor ondersteuning bij rouw en verlies.” (…)

Lees hier de rest van het oorspronkelijke artikel in PDF.