Vereniging leven met dood op Plusonline.nl
(6 mrt. 2024)

“Rouw nog niet hoog op politieke agenda”

door David de Wilde

 

Plusonline.nl – De afgelopen jaren is het aantal mensen dat worstelt met rouwklachten gestegen. De politieke aandacht voor rouwproblematiek blijft vooralsnog achter.

Het aantal mensen dat worstelt met complexe rouwklachten is de afgelopen jaren gestegen, voornamelijk door een gebrek aan sociale steun tijdens de coronacrisis. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, waaruit recente CBS-gegevens blijken dat werknemers vaak langer dan een week niet kunnen werken na het verlies van een dierbare.

Hoewel het CNV al lange tijd moeizame onderhandelingen voert over wettelijk rouwverlof, neemt het kabinet weinig haast in deze kwestie. Demissionair minister van Sociale Zaken Karien van Gennip heeft onlangs verklaard dat deze kwestie wordt doorgeschoven naar het volgende kabinet. Het is echter twijfelachtig of dit onderwerp hoog op de agenda zal staan bij het nieuwe kabinet, gezien slechts vier partijen expliciet rouwverlof noemen in hun verkiezingsprogramma (betaald of wettelijk).

Lees het volledige artikel op de website van Plusonline.