Vereniging leven met dood op Plusonline.nl
(6 mrt. 2024)

Nieuwe website helpt bij omgaan met rouw

door David de Wilde

 

Plusonline.nl – Nederland heeft behoefte aan een beter begrip van rouw. Onlangs is Rouwinformatie.nl gelanceerd, als de eerste online bron voor betrouwbare informatie over rouw en verlies.

Doordat rouw en verlies in Nederland weinig ruimte krijgt, leiden rouwgerelateerde klachten tot een toenemende druk op de zorg. En dat terwijl de overheid zich voor 2040 tot doel heeft gesteld die druk juist drastisch te verlagen.

Het Nationale Rouwonderzoek toont aan dat veel nabestaanden behoefte hebben aan goede informatie over rouw na het overlijden van een dierbare. Er zijn verschillende signalen uit de samenleving waaruit ook blijkt dat omgaan met rouw en verlies eigenlijk veel hoger op de agenda hoort. Zo blijkt uit het onderzoek onder meer dat meer dan de helft (53%) van de nabestaanden iets mist na het overlijden van een dierbare. (…)

Lees het volledige artikel op de website van Plusonline.